shapka site new

logo site bord 1

Пятница, 11 Август 2017 08:15

«Наш край» вимагає розблокувати виборчий процес в ОТГ в Запорізькій області

-     

Чуприна Світлана Володимирівна, голова первинної партійної організації партії «НАШ КРАЙ» с.Веселянка:

Хочу підтримати позицію ПП «НАШ КРАЙ» щодо призначення перших виборів до ОТГ.

В мене була надія, що вибори до ОТГ відбудуться у найкоротший період. Однак, як стало зрозуміло, ЦВК вважає по-іншому. Почалося затягування процесу. І які ж аргументи надає ЦВК?

           -Відсутні наявні кошти субвенції Державного бюджету для організації підготовки та проведення місцевих виборів;

-          -Необхідно фінансувати позачергові вибори до старих органів місцевого самоврядування;

-          -Необхідно, щоб спочатку Верховна Рада України внесла зміни до меж відповідних районів і тільки після цього можна призначати вибори.

Тобто, усі зусилля, спрямованні на отримання результату, можуть стати марними за відсутності комунікації та узгодженості між усіма учасниками процесу проведення децентралізації в Україні.

З одного боку, територіальні громади закликають об’єднуватися, а з іншого не виділяють для цього необхідних коштів.

На мій погляд, сьогодні саме від ЦВК у значній мірі залежить продовження реформи децентралізації.

Я вважаю, що ніхто не заперечує, що позачергові вибори місцевого самоврядування проводити потрібно. Але їх можна провести пізніше! Натомість вибори в усіх об’єднаних громадах потрібні саме зараз!

Микола Миколайович Ніколаєнко, голова Токмацької міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ», депутат Токмацької міської ради:

Ми вимагаємо від влади розблокувати виборчий процес у понад 150 ОТГ. Вимагаємо від уряду прискорити процес розгляду заявок з регіонів та розробити всі необхідні розрахунки щодо проведення місцевих виборів. Місцеві вибори слід провести до початку жовтня, щоб ОТГ мали час на формування місцевого бюджету. Тільки після цього ОТГ зможуть напряму отримувати кошти з державного бюджету.

Шашко Валентина Миколаївна, депутат міської ради, голова районної організаціїполітичної партії «НАШ КРАЙ»:

На мій погляд, блокування владою виборчого процесу до нових ОТГ по всій країні відбувається тому, що коштів під вибори немає та й «шукати» їх у влади не має бажання. Тому що ОТГ –це території, на які районна влада вже не впливає. В 2018 році приймуть поправку до закону, де буде відсутнє слово «добровільно» і всі ми будемо в ОТГ.

Другий важливий момент- якось не зрозуміло проходить децентралізація та укрупнення районів. Госпітальний центр – це майбутній районний центр. А як же тоді виборчі округи народних депутатів? Наприклад , Пологівський госпітальний центр- майбутній районний центр, до якого входитимуть нинішні Оріхівський , Куйбишевський ,Гуляйпільський , Токмацький та Розівський  райони. На сьогодні – це представники 4-х виборчих округів. Як же тоді будуть працювати нардепи , як тоді будуть розподілятись кошти? Поки відповідей на ці питання немає. 

Головні новини

События и анонсы

  • Региональные лидеры соберутся в Киеве
    Запорожская организация Всеукраинского объединения «Наш край» инициирует проведение Съезда региональных лидеров в масштабах всей Украины. Недавно созданная политическая сила продолжает…